Radio Głos Literacki – Poetyckie wędrowanie – Anna Tlałka z poezją Romany Więczaszek
sierpień 5, 2024Radio Głos Literacki łatwo jest słuchać na telefonie komórkowym. Jest darmowe, ale można „wypić kawę”, wpłacając podziękowanie, np. 50 zł., co bardzo pomaga w finansowaniu tych działań. Wspaniałymi darczyńcami i słuchaczami są tu też Polacy mieszkający za granicą. W zespole redakcyjnym znajdują się znani literaci. Radio można też oglądać, czyli czytać różne wiadomości, pisać komentarze, proponować swój udział, włączać się „na żywo”. Cóż, trzeba podążać za technologią, bacząc na to, żeby się nie uzależnić. Rozmawiałam ze znajomymi, przekaz jest spokojny, muzyka relaksująca, nie ma krzyku i reklam. Jeśli ktoś ma zainteresowania słowem, Radio Literackie jest dla niego. Może być z Wami, kiedy tylko chcecie. Nie zapominajcie o słuchawkach, bo audycji w miejscu publicznym należy słuchać kulturalnie.
Czytamy na stronie: www.radioglosliteracki.pl : Chcemy spotykać się z Wami jak z dobrymi znajomymi przy kawie, herbacie i z dobrą lekturą pod ręką. Literatura jest jak okno na świat i to nim chcemy się dzielić. Zapraszamy do wspólnej podróży, w świat poezji, prozy. Będziemy sięgać po współczesnych autorów, nowości wydawnicze, ale również starsze tytuły, które robią na nas wrażenie. Chcemy również pokazać piękno poezji i pomóc Wam ją oswoić. Dajcie nam szansę, a się nie zawiedziecie.
Zainteresowaliśmy się niedawno tym nowoczesnym przekazem, gdyż cykliczne audycje Poetyckie wędrowanie prowadzi nasza znajoma „po piórze” z Opolszczyzny ANNA TLAŁKA. Poetka ta i koleżanka MAŁGORZATA BOBAK KOŃCOWA (organizatorka dużego wydarzenia – Nyska Noc Poetów) odwiedziły nas wiosną na wieczorze autorskim w Kawiarence Między Wierszami (BCS).
Ania w lipcu br. zaproponowała audycję z moją poezją. Po raz pierwszy poczułam się prawdziwie poetką, z dziwnym wrażeniem, jakby słowa nie były o mnie. Audycja zaczęła się od piosenki autorstwa Pawła Zalewskiego.